Świece HOPI / KONCHY

Cena: 50.00 PLN

Metoda terapii i receptura naszych świec ma źródło między innymi w wiedzy i doświadczeniach Indian Hopi z Ameryki Północnej. Opisy terapii przy pomocy tych świec można też znaleźć w pismach starożytnych Greków. Podobne metody stosowano również w Indiach i Chinach.

Wielu z obecnych mieszkańców rejonów śródziemnomorskich oraz Ameryki pamięta z dzieciństwa, jak byli poddawani terapii przy pomocy specjalnych świec wkładanych do ucha. Metoda terapii świecowej rozwinięta dzięki kontaktom z Indianami Hopi, została poznana i zaakceptowana, jako skuteczna przez współczesnych badaczy.

SKŁAD: wosk pszczeli, tkanina naturalna, kompozycja rozgrzewających olejków eterycznych, folia aluminiowa.

ZASTOSOWANIE: usuwanie nadmiaru wosku z uszu, zaburzenia ostrości słuchu, niedosłuch, szumy uszne, dzwonienie w uszach, zapalenie zatok, samoistne bóle głowy, migreny szyjne, nadmierna pobudliwość nerwowa, nerwice narządowe tzw. wegetatywne, rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego, regulacja i usprawnienie krążenia energii życiowej, relaks, odprężenie, szczególnie przed snem.

Nasączone naturalnymi olejkami eterycznymi.

Wyżej wymienione zastosowania podano na podstawie wieloletnich doświadczeń bioterapeutów i osób stosujących ten rodzaj terapii. W przypadku dolegliwości zawsze najpierw należy odwiedzić lekarza. Świece Hopi działają na zasadzie komina wzbudzając ruch powietrza. Powstające podczas spalania świecy Hopi ciepło ogrzewa małżowinę uszną i stymuluje rozliczne receptory nerwowe i punkty akupunktury. Działanie ciepła rozszerza naczynia krwionośne małżowiny usznej i usprawnia krążenie krwi i energii życiowej. Terapia świec Hopi powoduje również, jak to opisują stosujący ją terapeuci, wyrównanie ciśnienia miedzy wnętrzem głowy i uszami.

Niebagatelny jest też wpływ relaksacji i pełnego wyciszenia podczas trwającego około pół godziny zabiegu. Ponad 90% osób doznaje po zabiegu uczucia lekkości głowy, określając ten stan jakby się od czegoś uwolnili. Cały proces jest odbierany w sposób wyjątkowo przyjemny. Osoby korzystające z terapii Hopi opisują doznania odprężenia nerwowego, zharmonizowania całego ustroju. Niektórzy zasypiają w trakcie lub zaraz po zabiegu.

SPOSÓB UŻYCIA: Osoba korzystająca z terapii kładzie się na boku. Wszystkie obowiązki, plan dnia układamy tak, aby mieć godzinę wolnego czasu. Należy wybrać spokojne i ciepłe pomieszczenie. Pod głową umieszczamy poduszkę i układamy się tak, żeby nie było konieczności zmiany pozycji przez najbliższe 15 minut. Wskazane jest przykrycie się kocem, aby chronić ciało przed utratą ciepła.

Do zabiegu przygotowujemy szklankę z wodą oraz kawałek naturalnej tkaniny bawełnianej lub lnianej (20 xl5 cm). W środku wycinamy mały ( walny otwór o średnicy około 1 cm, przez który wkładamy świecę. Tkanina zabezpiecza twarz i włosy przed powstającym ze spalania się świecy śladowym popiołem. Świecę należy zapalić i d strony bez folii aluminiowej. Po zapaleniu wsuwamy ruchem okrężnym drugi, zabezpieczony metalową folią koniec świecy w kierunku kanału słuchowego, na tyle głęboko ( zwykle ok. 1 cm). Aby świeca lepiej „wślizgnęła się" do ucha zaleca się posmarować koniec i wkładany do ucha środkiem poślizgowym (np. kremem). Terapeuta przytrzymuje świecę przez cały czas palenia. Trzyma ją między dwoma palcami na tyle delikatnie, aby nie deformować I powierzchni i utrzymać pionową pozycję. Reszta dłoni opiera się na głowie pacjenta.

Bardzo istotne jest wcześniejsze znalezienie wygodnej pozycji dla ręki terapeuty, ponieważ musi on przez przeszło 10 minut trzymać ją rozluźnioną bez ruchu, tak, aby nie zaburzać spokoju i odprężenia pacjenta. Świecę należy wyjąć i zgasić we wcześniej przygotowanej szklance i wodą, gdy wypali się do wysokości 5-6cm. Zawsze stosujemy zabieg dla obydwu uszu zaczynając od zdrowszego. Jest to konieczne dla zachowania właściwej równowagi.

Zabieg dla każdego ucha trwa ok. 10-15 minut. Przed zmianą ucha można zrobić 10 minut przerwy. (część zanieczyszczeń jest usuwana z uszu przez "komin" tworzony przez świecę dzięki zwiększonemu wydzielaniu pobudzonemu przez ciepło i ruch powietrza. Te, które nie zostały wypchnięte na zewnątrz oraz produkty uboczne powstałe przy spalaniu świecy (żółto-biały proszek osadzający się u podstawy świecy) usuwa się delikatnie po wyjęciu świecy przy pomocy wacika kosmetycznego przeznaczonego do czyszczenia uszu. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wyjąć wszystko - nie wepchnąć przypadkiem czegokolwiek z powrotem.

Zanieczyszczenia mogą samoistnie wydostawać się jeszcze później, nawet następnego dnia po zabiegu. W czasie zabiegu pacjent słyszy strzelanie bąbelków powietrza uwalnianych z wosku pszczelego. Stosowanie Świec Hopi jest bardzo proste i bezpieczne, leżeli przestrzega się obecności drugiej osoby przez cały czas palenia świec. Obecność osoby nadzorującej zabieg gwarantuje bezpieczeństwo oraz stwarza pacjentowi komfortowe warunki do pełnego odprężenia się i relaksacji a nawet do snu podczas zabiegu. Metoda jest stosowana przez wielu specjalistów medycyny naturalnej i może być z powodzeniem stosowana, jako domowa pod warunkiem nadzoru odpowiedzialnych osób dorosłych Wskazane jest, aby przynajmniej pierwszy zabieg wykonany był pod nadzorem specjalnego biegłego w tej metodzie.

W przypadku jakichkolwiek dolegliwości zawsze wcześniej konsultujemy się z lekarzem, świec nie należy stosować przy przebitej błonie bębenkowej wydzielinie z ucha oraz w przypadku reakcji alergicznych. Przed zapakowaniem koniec świecy jest dezynfekowany w spirytusie celem zwiększenia higieny.

Ocena zdrowotna Poradni Rehabilitacyjnej Centrum Akupunktury w Warszawie. Atest higieniczny PZH Nr HK /B/0815/01/ 99.

UWAGA! W zestawie za 50 zł znajduje się 5 par świec!


  • Waga: 0.5 kg.


Copyright © 2016 Leki wschodu - preparaty i leki medycyny wschodu.